ZA DARMO zostaliśmy wyposażeni we wspaniały DAR WOLNEJ WOLI.

Wybierając doświadczamy wolności. To wolny wybór stał się podstawową wartością systemów prawnych, gospodarczych  i politycznych w XIX. i XX. wieku. Zasady współżycia międzyludzkiego coraz lepiej akceptują ten cenny dar Wszechświata. Dzięki temu powstają coraz lepsze okoliczności do pełnego korzystania z wolnej woli przez człowieka.

Wolnej woli nigdy nie braknie. Nie musimy się obawiać, że będziemy odczuwali jej niedostatek. Nie musimy stać po nią w kolejce, zamawiać, dokupować jej rozszerzona wersję, czy wreszcie czekać, aż nam ktoś ją dostarczy. Wolna wola występuje w obfitości, jako bezpłatne wyposażenie rasy ludzkiej. Podobnie jak w wypadku wykorzystywania CZASU, rozwoju SAMOŚWIADOMOŚCI, WYOBRAŹNI, czy SUMIENIA dar WOLNEJ WOLI jest wspaniałym narzędziem do tworzenia lepszego świata.

To właśnie z umiejętnością  korzystania z WOLNEJ WOLI związane są największe nasze porażki, albo sukcesy. Dzięki temu, że mamy możliwość wybierania podejmujemy decyzje i dokonujemy zmian w swoim życiu.

Wolna wola jest niezbywalna. Nie możemy jej sprzedać nikomu, ani nie możemy jej zamienić na inną wartość. Wolna wola umożliwia też pozostawanie w bierności, nie podejmowania działania i nie decydowania. Możemy w ramach wolnej woli nic nie robić. Tyle, że NIC NIE ROBIENIE to też przejaw korzystania z WOLNEJ WOLI.

Skoro zostaliśmy tak hojnie wyposażeni w możliwość wolnego wybierania, to lepiej świadomie wybierać, niż rezygnować z wyboru. Żyjąc aktywnie- decydując, wybierając, podejmując decyzje-  potwierdzamy sens naszego istnienia i rozwijamy nasze człowieczeństwo. Żyjąc aktywnie stajemy się uczestnikami i współtwórcami świata, a nie jedynie jego biernymi obserwatorami.

Posiadania wolnej woli daje nam możliwość :

  • Formułowania swoich celów i ich osiągania
  • Stawiania obietnic i ich dotrzymywania
  • Panowania nad emocjami i słowami wypowiadanymi do innych
  • Działania zgodnie z własnym przekonaniem, nawet wtedy, gdy oznacza to płynięcie poda prąd

Wolna wola to wspaniały dar wart rozpoznawania, pielęgnowania i rozwijania dla własnego dobra.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This