Jedną z cnót jest cierpliwości. W świecie szybkich zmian oczekujemy szybkich rezultatów działań. Gdy woda szybko pojawia się w odkręconym kranie, albo żarówka świecie się tuż po uruchomieniu wyłącznika prądu doświadczamy poczucia, że możemy mieć natychmiastowy wpływ na to co dzieje się w naszym  życiu. Szybki  rezultat pojawia się jednak wtedy, gdy otwieramy dostęp do czegoś co istnieje. Cierpliwość zaczyna być cnotą, gdy czekamy na owoce, które dopiero kiełkują w świecie naszej wyobraźni, by za jakiś czas wzrosnąć, zakwitnąć i dojrzeć.

Prowadzenie biznesu, odbywanie treningów, nauka języka wymaga czasu, który jest potrzebny do tego, aby powstało coś zupełnie nowego – dojrzały owoc naszych działań. Może być nim odpowiednio– dobrze prosperująca firma, wysportowana sylwetka połączona z oczekiwaną masą ciała, albo dobrze opanowany język obcy. Dla każdego człowieka ten proces może trwać różną ilość czasu i wymagać bardzo różnego poziomu zaangażowania. Udany biznes zależy od zaangażowania, wiary, wiedzy o rynku, posiadanym zapleczu finansowym, osobach z którymi go się robi i od dziesiątków innych czynników. Uzyskanie odpowiedniej masy ciała i sylwetki zależy od intensywności treningów, wieku, wydolności organizmu i kilkunastu innych elementów. Podobnie z nauka języków obcych – jej skuteczność determinują różne czynniki.

Cierpliwość nauczyliśmy się zachowywać wtedy, kiedy wiemy jaki czas jest potrzebny od poczęcia do narodzin. Naturalne zasiewy i zbiory plonów, poczęcie i narodziny potomstwa, nie wywołują na ogół zniecierpliwienia, bo zarówno rolnik jak i rodzic wie, po jakim czasie można się spodziewać narodzin nowego życia. Ale, gdy podejmujemy nowe twórcze dzieła, tak na prawdę nie wiemy kiedy ujrzymy owoc naszych działań.

Prawa natury działają tak samo dla całego Wszechświata. Prawo Inkubacji mówi, że każde ziarno posiada swój czas na wzejście. Jaki ? To jest tajemnica, która dojrzewa wraz z naszą cierpliwością, tak długo, jak potrzeba, żeby wydać owoce.

Jeśli cała natura działa tak samo, to znaczy, że rezultaty pojawią się na pewno, ponieważ my  też jesteśmy ZANURZENI  w NATURZE. Skoro Prawo Przyciągania mówi, że siły natury powodują przyciąganie do naszego życia sytuacji zgodnych z naszymi głębokimi pragnieniami – o czym więcej tutaj, a Prawo Inkubacji daje nam naturalną gwarancję, że zasiane ziarna z pewnością wzejdą w procesie inkubacji za jakiś czas.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This