Medycyna podobnie jak fizyka kwantowa w ciągu ostatnich lat dokonała olbrzymiego skoku w rozpoznaniu funkcji naszego umysłu. Największym odkryciem neurologii ostatnich lat jest NEUROPLASTYCZNOŚĆ mózgu.

Dotychczasowy pogląd jaki mieli naukowcy głosił, że ludzki mózg w okresie dojrzewania człowieka kończy proces neurogenezy, czyli podział komórek nerwowych, który tworzy nowe komórki nerwowe. Stary pogląd uznawał, że tworzenie nowych komórek nerwowych  przebiega intensywnie w okresie rozwijania się umysłu dziecka, a potem spowalnia, by zakończyć się w okresie dojrzewania.

Rozumienie to pokazywało umysł człowieka jako ukształtowany  „na sztywno”,  czego konsekwencją jest to, że ocena nas samych, otaczającego świata, tego kim jesteśmy i jak postrzegamy świat determinuje, to jak widzimy nowe doświadczenia.

Odkrycie neuroplastyczności możliwie było wraz z wykorzystaniem techniki skanu mózgu w czasie rzeczywistym. Taki obraz pokazał, że połączenia neuronowe w w naszym mózgu tworzone są ciągle pod wpływem doświadczeń i obserwacji poczynionych przez nas podczas życia.

Całe myślenie o ukształtowanym mózgu dorosłego człowieka wraz z okresem dojrzewania,  naukowcy musieli wyrzucić do kosza na zużytą wiedzę, bo nowa prawda pokazała, że:

PROCES NEUROGENEZY TRWA PRZEZ CAŁE ŻYCIE CZŁOWIEKA.

Co więcej naukowcy odkryli, że każda nowa informacja, którą nasz mózg rejestruje,  każda nowa sytuacja, albo doświadczenie, czy myśli które snujemy powodują, że  powstaje w naszym mózgu nowe połączenie nerwowe. Średnio w życiu mózg ludzki jest wstanie stworzyć tyle połączeń ile wynosi liczba 1 z SZEŚCIOMA MILIONAMI ZER.

JEŚLI TERAZ TEN TEKST WPROWADZIŁ CIĘ W ZDZIWIENIE, TO WŁAŚNIE DOŚWIADCZASZ JEDNEJ Z TYCH OPERACJI W SWOIM UMYŚLE. 

Neuroplastyczność mózgu pozwala na odtwarzanie tych informacji w dowolnej chwili, bo zapisy naszych doznań zmysłowych odbywają się poza nasza świadomą kontrolą, gdyż „lądują w podświadomej części naszego umysłu.

Nasze całe doświadczenie życiowe, przeżycia i środowisko, które nas ukształtowało nie jest naszym biernym ograniczeniem, lecz jedynie sumą nas samych na dana chwilę.

Naukowcy odkryli też, że sami możemy skasować nasz kod genetyczny i stworzyć nowy poprzez dotarcie do centrum zarządzania naszym umysłem, gdzie mieszczą się wzorce naszych postaw i zachowań.

Neuroplastyczność jest dla nas wspaniałym darem, który przez naukę został rozpoznany dopiero na początku XXI wieku. Dzięki niemu możemy trwale wpłynąć na rezultaty naszego działania i zastąpić stare poglądy nowymi tworząc jakby nowe „okablowanie neuronowe” naszego umysłu.

O tym jak to zrobić więcej tutaj.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This