Powszechna uwaga dotycząca ludzi sukcesu, koncentruje się na tym, w co inwestują i na czym zarabiają pieniądze. Takie podejście jest bardzo fasadowe. Istota sukcesu finansowego, czy życiowego znajduje się nie w pomysłach na biznes, ale w pomysłach na siebie. Ludzie sukcesu udzielając rad,  koncentrują się na tym jak warto postępować, myśleć i jakimi zasadami warto się kierować, żeby doświadczać spełnienia. Podkreślają, że sukces finansowy jest konsekwencją ich sposobu myślenia. Gdy analizowałem poglądy  Warrena Buffeta, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, znalazłem w nich kilka  wspaniałych i prostych lekcji dających samospełnienie. Z przyjemnością się  nimi podzielę.

  1. Czytaj, czytaj, czytaj !.

 

Warren Buffet spędza codziennie około 6 godzin  na czytaniu gazet, książek, czasopism. Twierdzi, że tylko poprzez zdobywanie nowej wiedzy, można lepiej inwestować. Zdobywanie informacji jest najistotniejszą częścią jego aktywności pomagającej mu skutecznie dokonywać transakcji i dobrze spędzać czas i dokonywać właściwych wyborów.

 

  1. Nie przejmuj się co inni myślą

 

Olbrzymią sztuka jest posiadanie swojego zdania, a jeszcze większą zachowanie go gdy inni myślą inaczej. Posiadanie własnego zdania jest elementem budowania poczucia własnej wartości, o czym więcej pisałem na blogu tutaj

 

  1. Obdarzaj innych bezwarunkową miłością.

 

Miliarder wielokrotnie w wywiadach i swoich publikacjach podkreślał, że największą wartością jest obdarzanie innych dobrami, bez oczekiwania niczego w zamian. To największe dobro jakim możemy siebie obdarzać. Głęboki sens takiej postawy jest w tym, że dobro zawsze wraca.

 

  1. Miej pasję

 

Warren Buffet twierdzi, że życie powinno zmierzać w stronę poszukiwania zajęcia, które się kocha. Dzięki temu można żyć w otoczeniu ludzi, którzy również będą emanowali miłością i spełnieniem. ”Kiedy robisz to co kochasz i jesteś otoczony ludźmi, których kochasz to jesteś w najlepszej sytuacji”- twierdzi Buffet. Podążanie głosem serca i szukanie dla siebie zajęcia z pasją jest dzisiaj znacznie prostsze, niż kilkadziesiąt lat temu. O działaniu zgodnie z głosem swojego serca pisałem tutaj.

 

  1. Naucz się komunikacji

 

Miliarder wielokrotnie przyznawał, że po skończeniu studiów ekonomicznych maił problemy z publicznymi wystąpieniami. Postanowił zapisać się na kurs, który pomógł przełamać mu lęk. Buffet twierdzi, że bariery w komunikacji są sporą przeszkoda  dla osób, które chcą się rozwijać na rynku pracy. Przełamanie lęku przed publicznymi wystąpieniami jest bardzo ważnym składnikiem sukcesu.

 

  1. Zwracaj uwagę na to z kim przebywasz.

 

Ta ostatnia lekcja chyba najlepiej pomaga nam zrozumieć, że nasze otoczenie, ludzie, z którymi przebywamy, zasady jakimi się kierują i wartości jakie wyznają są ważną informacją o nas samych. Nasze otoczenie świadczy o nas. Miliarder przestrzega przed popadaniem w złe towarzystwo, bo konsekwencją tego jest konieczność podzielania wartości grupy z jaka się przebywa. Chociaż ta rada może wydawać się ojcowską, zważywszy na dojrzały wiek autora, jednak ma ona bardzo głęboki sens. Przebywanie w otoczeniu, które nie podziela zasad jakim żyjemy jest uciążliwe i w dłuższej perspektywie może szkodzić. Stąd warto szukać środowisk pełnych optymizmy, dobrego nastawienia i uczciwości, bo daje to gwarancję dobrego przepływu pozytywnej energii.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This