Budzisz się , myślisz, modlisz, medytujesz, poranna gimnastyka, albo bieganie, praca, rozrywka … Nie ważne jak wygląda Twój dzień. W większości sytuacji, w których jesteś sam ze sobą, albo z innymi ludźmi doświadczasz cyklu podejmowania trzech decyzji, które mają kluczowy wpływ na Twoje życie.

  1. Na czym się skupisz?

Czy skupiasz się na pozytywach, czy negatywach, szansach, czy zagrożeniach, lękach, czy odwadze. Myślisz czy podołasz, czy nie. Zastanawiasz się czy się sprawdzisz, czy doświadczysz porażki. Poszukujesz, liczysz, szukasz wsparcia. Później mentalnie zostajesz z tym wszystkim sam. To na czym się skupisz posiada częstotliwość. Jest myślą, wibracją, która albo Cię wzmacnia, albo osłabia.

  1. Jaką podejmiesz decyzję?

Przychodzi moment, gdy po wstępnych przemyśleniach, trzeba zdecydować o tym co chcesz robić. Decydujesz o tym co chcesz robić – robię „tak i tak”, „chce tego i tego”. Decydujesz, w którą pójdziesz stronę: Jak będziesz zarabiał pieniądze, rozwijał się i z kim spędzał czas, jak rozwijał swoją duchowość, jak zwracał się do innych ludzi, jakie ubranie, albo jaką wycieczkę będziesz chciał sobie kupić. Podobnie postąpisz w wypadku decyzji o pracy w projekcie, doborze ludzi do swojej organizacji, sposobie wykonywania danej czynności, wreszcie o tym jak będziesz traktował innych ludzi. Od tego momentu zaczyna się materializowanie naszych przemyśleń, a to na czym się skupialiśmy przybiera na sile. Czeka nas ostatni proces decyzyjny.

  1. Co zrobisz?

To co robisz świadczy o Tobie. Jest sumą Twoich nastawień, przemyśleń i tak na prawdę jest świadectwem Ciebie. Odzwierciedla Twój charakter, zdolność do wykorzystania potencjału i dotychczasowych doświadczeń. Działanie jest widoczne, pozostawia ślady i przemawia do wyobraźni ludzi z którymi żyjesz, pracujesz. Nie ma znaczenia co mówisz, nie ma znaczenia co myślisz o innych. Ludzie będą Cię poznawali po Twoim działaniu. To co zrobisz, lub czego nie zrobisz, będzie tworzyło wzorce Twoich zachowań, a jeśli takie postępowanie będziesz powtarzał, to stanie się Twoim nawykiem.

Te trzy decyzje doprowadziły Cię do miejsca w którym jesteś.

Większość wyborów mentalnych, emocjonalnych i behawioralnych podejmujesz w oparciu o nie. Dotyczą one zarówno spraw drobnych i nieznaczących, jak i ważnych i wyjątkowych. Od tych trzech decyzji zależy jakość Twojego życia.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This