Czasem słyszę głosy, ze zmiana zajmuje  komuś kilka lat, albo kilkanaście. To nie prawda. TRWAŁA ZMIANA dzieje się w nie  całą sekundę. Tyle potrzebujemy, żeby podjąć decyzję ,że coś robimy w naszym życiu inaczej niż wcześniej. Cały okres poprzedzający zmianę to gromadzenie informacji i rozważanie tego jakie będą konsekwencje zmian.

TRWAŁA ZMIANA to suma impulsów z całego naszego zbioru wcześniejszych doświadczeń życiowych, która w danym momencie skutkuje decyzją: ZMIENIAM TO, czyli używam WOLNEJ WOLI (więcej  o niej –  tutaj ), żeby doświadczyć innego stylu życia. TRWAŁA ZMIANA to bardzo silny impuls dla naszego umysłu, mówiący, że moje dotychczasowe życie w jakimś fragmencie  od TERAZ JEST INNE.

Gdy zmieniasz miejsce mieszkania, to dzieje się to w ułamku sekundy. Dalsze działania to tylko konsekwencje wyrażenia Twojej woli. Gdy rzucasz palenie, to  znaczy, że nie chcesz już dalej palić papierosów i we wszystkich sytuacjach, kiedy ktoś Cię częstuje papierosem zachowujesz się inaczej niż wcześniej, itd.

Gdy ktoś mówi, że ZMIANY mu „nie wyszły” to znaczy, że nie była to TRWAŁA ZMIANA. Wynika to z dwóch powodów:

Albo nie przejął PEŁNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWOJE DECYZJE (  więcej tutaj ), albo przestał się KONCENTROWAĆ ( więcej tutaj ) na tym co robi.

Każda TRWAŁA ZMIANA , polega na całkowitym fizycznym i mentalnym porzuceniu dotychczasowego sytemu nawyków i odcięcia się od innych możliwości myślenia i działania, oraz poświęcenia się czemuś w 100 %.  Każda sekunda Twojego życia, jest szansą do trwałej zmiany czegoś u siebie.

 

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This