Twoje  otocznie potwierdza Ci, że rośniesz. Kiedy osiągasz rezultaty, kiedy robisz coś dobrze, to  jakaś część Twojego otoczenia będzie Ci zazdrościła. Zazdroszczą, bo niestety  nie potrafią dać od siebie tyle co Ty dajesz, nie wierzą wystarczająco w swoje możliwości, więc próbują kwestionować Twój sukces.

Inni, kiedy będą widzieli Twoje sukcesy będą próbowali Cię ściągnąć do swojego poziomu. Usłyszysz o tym, „że nie potrzebnie się starasz” że „nie traktujesz ich poważnie”, często mogą Ci zarzucać, że się wybijasz i „nie jesteś po ich stronie”. Mogą Cię odrzucać, lub wyśmiewać.

Jeszcze inni mogą Ci zarzucać niesprawiedliwość, albo że „idziesz po trupach”. Boją się, że skoro Ty potrafisz, to im zostaną postawione wyższe wymagania.

Jeszcze inni mogą Cię oczerniać, szukać na Ciebie haków, poniżać i umniejszać Twojej pracy, szukać błędów w Tym co robisz. Robią to, bo nauczyli się inwestować swoją energię w niszczenie innych. W ten sposób potrafią istnieć, bo pewnie nie byli chwaleni,  kiedy w przeszłości odnosili sukcesy. Uznali więc, że krytyka jest najlepszym sposobem na zwracanie uwagi na siebie.

Ale znajdziesz i takich, którzy pokażą Ci wystawiony kciuk w formie uznania. Oni wiedzą, że każda wspinaczka w górę jest zmaganiem z przeciwnościami u siebie, nie u innych. Wiedzą też, że idąc w górę na szczyt, często idziesz tam samotnie.

Nie musisz zmieniać tych, którzy Ci zazdroszczą, obmawiają, szkalują Cię. Oni dbają o to, żeby Twój sukces błyszczał jeszcze bardziej. Oswojenie się z tymi, którzy Cię krytykują pomoże Ci uczestniczyć w kolejnych wspinaczkach na inne szczyty.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This