Stawiasz pierwsze kroki – klaszczą. Cieszą się z Twoich możliwości i mówią: „super, chodź do babci, chodź do mamy , chodź do dziadka”. Idziesz, bo widzisz radość w ich oczach, że osiągasz nowy etap w swoim życiu.

Kiedy już potrafisz mówić, biegać, myśleć, obserwować i przetwarzać informację, zaczynasz zadawać trudne pytania. Nie wiesz, że są trudne, kiedy jesteś dzieckiem. Ale później z wiekiem to rozumiesz, że kiedy pytałeś dorosłych o to „skąd biorą się dzieci?”, „skąd bierze się życie?”, albo „dlaczego babcia ma siwe włosy, a dziadek lubi jeść karpia w galarecie?”, to zmuszałeś(aś) do aktywności otoczenie, do tego żeby dać więcej od siebie, żeby coś się dowiedzieć o sobie i przełamać emocje, które odczuwa dorosły kiedy dzieci stawiają trudne pytania.

Przychodzi taki moment kiedy nikogo już nie cieszy że chodzisz, nikt Ci za to nie bije braw. Przychodzi taki moment kiedy wyzwania rodzicielstwa, albo są jeszcze przed Tobą, albo są za Tobą, a Ty odpowiedziałeś(aś) już na większość trudnych pytań swoich dzieci.

To jest doskonały czas, żeby zacząć dbać o rozwój dla samego siebie.

Rozwój i postęp da Ci satysfakcję i wewnętrzną motywację, bez jakiegokolwiek zewnętrznego napędu. Sztuka w tym, żeby to robić dla siebie, a nie dla innych.

Jeśli chcesz postępu u siebie, żeby Ci klaskali i chwalili to mała szansa ,że będziesz spełniony. Kiedy chcesz mieć coś ,żeby imponować innym – mała szansa, że docenisz to co masz. Jeśli chcesz z kimś wygrać, pokonać, zwyciężyć, to prawie na pewno będziesz czuł(a) niedosyt, bo znów znajdziesz kogoś „lepszego od siebie” , komu trzeba udowodnić ,że to Ty jesteś górą.

Cichutko, bez akompaniamentu pochlebców, fałszywych doradców i podpowiedzi własnego ego, zaczniesz na prawdę żyć od momentu, kiedy odkryjesz że robienie coś absolutnie dla siebie, coś czego do tej pory nie robiłeś(aś), bo brakło odwagi, czasu, chęci, odpowiedniego momentu, jest najlepszym napędem do działania. Olbrzymią przyjemność poczujesz wtedy, kiedy zaczniesz chodzić swoimi ścieżkami, które odkryjesz u siebie dla siebie. Wtedy zaczniesz żyć.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This