Pewność siebie jest cechą potrzebna do tego, żeby normalnie żyć. Nadmierna pewność siebie to pycha, a zbyt mało pewności siebie to brak wiary w siebie. Jak zatem zadbać o pewność siebie? W czym ona się przejawia? Wokół pewności siebie krąży wiele stereotypów, które traktują pewność siebie jako wywyższanie się nad innymi. Warto odejść od takich przekonań i dostrzec w pewności siebie postawę równowagi w całości przejawiania się. Oto moje metody dbania o pewność siebie. W poniższym tekście znajdziesz do nich sporo odnośników z mojego bloga, żeby skutecznie nad tym procesem pracować.

  1. Bycie spójnym w myśleniu mówieniu i działaniu. Pochodną spójności jest to, że masz do siebie zaufanie, bo wiesz jak się zachowasz i co powiesz, lub czego nie powiesz w danej sytuacji. ( więcej tutaj)
  2. Wiesz jakie podzielasz wartości ( tutaj) Zachowania innych i okoliczności testują Twoje wartości. Dzięki skutecznemu podołaniu tym testom rośnie Twoja pewność siebie. Więcej (tutaj)
  3. Jesteś zintegrowany na poziomie swojej duchowości i fizyczności – dbasz o swoje ciało, dobrze je odżywiasz, dbasz o ducha, dobre myśli, rozwój mentalny zdobywanie wiedzy ( więcej tutaj)
  4. Jesteś dumny z tego kim jesteś, gdzie się urodziłeś, ze swojej narodowości, kraju w którym żyjesz. Dobrze mówisz o sobie, o ludziach w najbliższym otoczeniu i jesteś dumny z tego jakie są Twoje korzenie ( więcej tutaj ).

Pewność siebie jest sumą zintegrowanego myślenia o swoich wartościach, zdolnościach do działania, swoim wizerunku i umiejętnościach radzenia sobie z wyzwaniami. Warto ją rozwijać w zdrowy sposób i pielęgnować poprzez systematyczny rozwój osobisty.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This