Co robisz, kiedy ktoś mówi ci: „nie chcę tego, co mi oferujesz”? Co robisz, kiedy ktoś nie zgadza się z twoimi pomysłami? Jak reagujesz, kiedy ktoś cię wyśmiewa przed innymi i mówi, że twoje pomysły są do niczego? Wątpisz, rezygnujesz, chowasz głowę i milczysz? A może właśnie wtedy dostajesz największą okazje od Wszechświata, żeby wykształtować w sobie takie cechy jak wytrwałość, odwagę i cierpliwość, które są najistotniejsze w odnoszeniu spełnienia.

Jach Ma, chiński miliarder, który pod koniec 2014 roku osiągnął spektakularny sukces na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, jest przykładem człowieka, który doskonale wykorzystał siłę wszystkich swoich porażek.

Wielokrotnie bezskutecznie zdawał na uniwersytet, nie dostał się do pracy w policji. Gdy w Chinach starał się o posadę w KFC, był jedynym z pośród ponad dwudziestu kandydatów, którzy usłyszeli „nie chcemy ciebie”. Takich odmów w staraniu się o pracę  słyszał ponad 30. Dziesięciokrotnie aplikował  na studia do Uniwersytetu Harvard. Pomimo wielu porażek został najbogatszym Chińczykiem, który z pasją rozwijał swoje plany. W wielu wywiadach podkreślał, że najważniejszą rzeczą w życiu jest urzeczywistnianie swoich marzeń. Dar wyobraźni jest wspaniałym narzędziem (więcej o nim przeczytasz tutaj), który pozwala tworzyć rzeczywistość w naszym umyśle.

Dzisiejszy świat jest pełen zmaterializowanych dzieł ludzkiej wyobraźni. Jack Ma zachęca do poszukiwania inspiracji wszędzie, gdzie jesteśmy: w kinie, na ulicy, w dowolnym miejscu gdzie się znajdujemy. Gdy pierwszy raz w 1995 roku pojechał do USA uświadomił sobie, ze istnieje Internet. Fascynacja jego możliwościami doprowadziła go do rozwijania internetowej sieci sprzedaży dla chińskich przedsiębiorców pasmanteryjnych i bieliźniarskich.  Stworzył dla nich serwis Alibaba, który miał pomagać w eksporcie tych towarów do USA. Potem produkt Jack’a Ma rozwinął się do rozmiarów gigantycznego portalu internetowego, który zyskał sobie wsparcie w dużych instytucjach finansowych.   Chiński miliarder wyrastał w trudnych realiach gospodarczych i zmagał się z systemowymi wadami, ograniczeniami i przeszkodami, które mogły zniechęcić go do dalszej aktywności. Wytrwał i dostał za to wspaniałą nagrodę.

Ekonomiczny sukces ALIBABY, jest tylko rezultatem mentalnego zwycięstwa wspaniałego i sympatycznego człowieka, który odważył się mieć marzenia i pokazał, że warto mieć charakter, żeby je urzeczywistniać.

Większość z nas z pewnością doświadczy kiedyś sytuacji, która zainspiruje i podpowie, że to jest to, co jest dla ciebie. Warto iść za takim głosem.  Pewnie usłyszysz tak jak usłyszał kiedyś Jack Ma odmowę, dezaprobatę, lub prześmiewcze recenzje najbliższego otoczenia. Pomimo tych słów ważne, żeby od serca odpowiedzieć sobie na pytania z początku tego artykułu.

Na podstawie swoich doświadczeń i wielu ludzi, których poznałem w życiu, zbudowałem przekonanie, że głos serca jest najlepszą drogą, która podpowie jak znajdować inspirację, odwaga pomoże pokazać ją światu,  wytrwałość jest siłą, która ułatwi  rozwijać ją w twórczym zapale i działać dla jej urzeczywistnienia, a cierpliwość jest cnotą, która pozwoli pozostać w działaniu, aż do momentu, kiedy pojawia się materialne owoce naszych myślowych doświadczeń.

 

 

 

 

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This