Awans? Może nowe miejsce pracy, nowe wyzwanie. Niezależnie od tego gdzie zaczynasz wprowadzać zmiany spotkasz się z bardzo przewidywalnymi zachowaniami innych osób. Specjalnie dla Ciebie postanowiłem dzisiaj napisać o tym,żebyś wiedział jak sobie z tym radzić.

Część ludzi będzie Ci zazdrościła. Czego? Władzy, zarobków, pozycji, może samochodu, albo wpływu w organizacji. Zazdrość będzie utrudniała im pomaganie Ci w tym co chcesz zrobić.
Gdy ich o coś poprosisz powiedzą Ci: „spróbuję”, albo wykażą, że są bardzo zajęci. Nie przejmuj się tym. Zazdrość kompletnie blokuje ich działanie. Gdy odważnie pójdziesz do przodu oni zostaną w tyle. Podporządkują się do zmian. Tak na prawdę lękają się o swoją przyszłość i nie wierzą w siebie. Są mało kreatywni i mało ambitni. Dostosują się po czasie do zmian.

Inni będę szukać na Ciebie haków. Dla nich będziesz od razu wrogiem. Będą śledzić to co mówisz i robisz. Będą tracić czas, żeby tropić Twoje błędy. Nie przejmuj się. Prędzej czy później wpadną w swoje sidła,, bo przestaną się skupiać na tym co mają robić i przyczynia się do błędów u siebie.

Inni poddadzą Cię próbie. Dal nich musisz przejść test. Chcą żebyś pokazał, że potrafisz, wiesz i umiesz. Chcą żebyś w codziennej zwykłej pracy wykazał, że potrafisz radzić sobie ze stresem, odpowiedzialnością, reklamacją, że jesteś pomysłowy i zaradny. Chcą sprawdzić, czy wymiękasz, czy dajesz radę. Jeśli pokażesz, że jesteś zdolny do skutecznego działania jest szansa, że zyskasz autorytet. To jednak jest proces, a nie jedna decyzja.

Kolejna grupa będzie udowadniać Ci swoją rację. To najczęściej doświadczeni pracownicy, niechętni do zmian. Będą Ci mówić ,że „tego się tak nie da”, albo stracą czas, żeby ci udowodnić, ze „to nie jest możliwe”. Będą szukać powodów nieopłacalności, nieracjonalności. Tutaj potrzebne będą twarde dowody. Bez nich nic nie będziesz w stanie przeforsować swojego zdania.

Próba, pułapka, test, wykazywanie racji -to wszytko przeszkody, żebyś mógł rosnąć, rozwijać się, żebyś mógł wykorzystać swój system wartości wartości, swoją inteligencje emocjonalną, logikę i biologię do tego, żeby jak najlepiej realizować cele i istnieć w tym miejscu, które wybrałeś.

Jakaś część będzie czuła potrzebę zmian i będzie w Tobie upatrywała osoby odpowiedniej do tego. Podpowie, poradzi, zadeklaruje wsparcie. To najbardziej wartościowi ludzie, którzy chcą być częścią sukcesu i widzą w Tobie szansę. Chcą uczestniczyć w czymś wielkim. Są kreatywni, twórczy, mają projekty pomysły i chcą je realizować wspólnie z innymi. Możesz się od nich wiele nauczyć. Pokażą Ci swoje sekrety. Poszukaj ich. Z nimi buduj zmiany.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This