Słowa mają moc zmiany materii. Naukowcy udowodnili to ponad wszelką wątpliwość. To jak zwracamy się do siebie tworzy naszą rzeczywistość( przykład tutaj). To jak myślisz i mówisz bezpośrednio wpływa, więc na Twoje życie.

Odpowiedz sobie na 3 pytania, żeby się dowiedzieć czym karmisz swój umysł?

  1. Jak określam metaforycznie swoje życie? (walkę, trud, zmaganie, nieustające pasmo sukcesów, lekkość, wolność) Jeśli metafory dotyczące Twojego życia są „problematyczne”- takie będzie życie. Metafory najlepiej przemawiają do podświadomości i ugruntowują tam przekonania jakie z nich płyną.
  2. Jak myślisz o swoich klientach? Może myślisz o nich, ze są kochani, autentycznie ich lubisz i chcesz im pomagać, a może jesteś w stosunku do nich oschły wyrachowany i robisz dla nich to co musisz, a tak naprawdę Ci na nich nie zależy. Niezależnie od tego jak myślisz klienci i tak wyczuwają to, co o nich myślisz.
  3. Co myślisz o sobie? Może bliższe jest Ci myślenie, że jesteś zdolny, uczciwy, skuteczny, solidny, wytrwały, cierpliwy, zaradny, zdyscyplinowany, twórczy, autentyczny? A może myślisz odwrotnie?

To jak żyjesz pochodzi z Twojego myślenia o sobie i ludziach, których spotykasz w trakcie wykonywanej pracy. To jak myślisz  obecne jest w Twoim słownictwie ima wpływ na Twoje samopoczucie. Im wyższą masz pozycję w firmie tym bardziej Twój sposób myślenia i mówienia  ma wpływ na organizację i jej klientów.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This