Przeprowadzka jest niekomfortowa. Patrzysz się na swoje rzeczy i zastanawiasz się, czy są Ci  jeszcze potrzebne. Które wyrzucić, a które sprzedać? Którymi podzielić się z potrzebującymi?

Podejmujesz setki decyzji, które są remanentem Twojego obecnego stosunku do przeszłości.

Przeprowadzka jest okazją, żeby rzeczy, a tym samym sposobowi myślenia jaki stał za tymi rzeczami, nadać inny status. Ważne staje się nieważne. Porządkowanie swojego otoczenia w czasie przeprowadzki ma wspaniałą wartość oczyszczającą dla umysłu, bo dzięki temu można lepiej koncentrować się na działaniach w nowym miejscu.

Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy unieważniamy tez mnóstwo (często negatywnych) emocji, które trzymały nas w określonych przekonaniach i przewietrzamy podświadomość z zalegających programów myślenia, które nam już nie są potrzebne. Daje to przestrzeń do innego sposobu myślenia i działania.

Podobne działanie jak przeprowadzka ma remont, bądź gruntowna wymiana mebli w swoim otoczeniu. Pozwala nadać swoim rzeczom nowy status i przypisać nową rolę pomieszczeniom i wnętrzom, w których żyjemy.

Stosunek do przeprowadzki i skłonność do przemieszczania się jest pochodna naszej gotowość do zmian we własnym otoczeniu. Pracując w organizacjach i szkoląc ludzi zauważyłem, że jeśli ktoś mieszka w jednym miejscu od kilkunastu lat, lub od kilkunastu lat pracuje w jednej firmie, będzie miał mniejszą gotowość do wprowadzania zmian u siebie, niż osoby częściej zmieniające zawodową aktywność i częściej się przeprowadzające się w inne miejsca.

W wielu firmach izraelskich menadżerowie mają obowiązek przemieszczania się w nowe miejsca pobytu, żeby przyzwyczajać umysł do zmian i rozwijać umiejętności dostosowania się do nowych miejsc. To pomaga w kreatywności i innowacyjności.

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!

Share This